Danışmanlık

Timkon olarak 25 yılı aşkın deneyimimiz ve profesyonel ekibimizle, inşaat projelerinizin, henüz fikir aşamasından tamamlanma sürecine kadar ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdadır.

İnşaat projelerinde karşılaşılan sorunlar genelde bütçe, zaman ve kalite odaklıdır. Bu üç faktörden herhangi birinde yaşanan bir sıkıntı, diğer iki faktör üzerinde doğrudan etkili olmaktadır. Bir inşaat projesinde başarıdan söz edilebilmesi, o projede arzu edilen kaliteye hedeflenen maliyet ve zaman aralığında ulaşılabilmesiyle mümkündür. Aksi takdirde belirlenen hedeflerde sapmalarla karşılaşılacaktır.

İnşaat projelerinde hedeften sapmamanın birinci kuralı, hedeflerin doğru belirlenmesidir. Timkon uzmanları henüz fikir aşamasından itibaren sizlere en kapsamlı analizleri sunarak yatırımınız konusunda doğru hedefleri belirleyebilmenizde en büyük yardımcınız olacaktır.

Projeleriniz belirlenen hedefler doğrultusunda hazırlanacak ve yine aynı hedefler doğrultusunda uygulanarak hayata geçirilecektir. Yatırımcı, inşaat süresi boyunca detaylı analiz ve raporlarla düzenli olarak bilgilendirilecektir.

Yapı Müteahhitliği

Hayatın her alanında olduğu gibi, inşaat sektöründe de güven çok zor kazanılan fakat bir o kadar kolay kaybedilebilen bir duygudur. Timkon yapı müteahhitliği hizmetimizdeki ana prensibimiz 25 yılı aşkın bir süredir faaliyet gösterdiğimiz sektörde sizlere tahsis edebildiğimiz güven duygusunu her projemizde daha da güçlendirerek muhafaza etmektir. Misyonumuz sizlere taahhüt ettiğimiz sürede, taahhüt ettiğimiz kalitede projeler sunabilmektir. İşte bu yüzdendir ki her Timkon projesi kendisini belli eder ve bulunduğu yere değer katar.

Timkon yapı müteahhitliği hizmetini benzerlerinden ayıran bir diğer özellik de her biri alanında uzman ekibimiz tarafından, en donanımlı programlar kullanılarak geliştirilen projelerimizin sistematik, organize ve de programlı bir şekilde uygulanmasına gösterdiğimiz hassasiyettir. Yatırımcılarımız kapsamlı rapor ve analizlerle, düzenli zaman aralıklarında bilgilendirilmekte ve projelerinin ilerleyişinin her safhasından haberdar edilmektedir.

Proje Yönetimi

İnşaat projelerinde son dönemlerde karşılaşılan sıkıntılar, etkin proje yönetiminin önemini bir kez daha gözler önüne sermiştir. Özellikle yaşanan son ekonomik krizler gerek yatırımcıların, arsa sahiplerinin gerekse de kredi kuruluşlarının inşaat projelerindeki hatalara ve bu hataların sebep olabileceği mali kayıplara karşı olan toleransını ortadan kaldırmıştır. Kredi kuruluşları ve arsa sahipleri, yatırımlarının zarar görmemesi adına müteahhitlik firmalarından projelerinin ilerleme safhaları hakkında düzenli raporlama talebinde bulunmuşlar ya da uzman proje yönetimi firmalarını bu iş için görevlendirmişlerdir ve hatta bunu yapmış oldukları anlaşma metinlerine dâhil etmişlerdir.

İnşaat projeleri, o projeler için özel olarak belirlenen, hedeflenen bütçeler kapsamında gerçekleştirilir. Özellikle yüksek maliyetli projelerde karşılaşılabilecek düşük yüzdeli sapmalar bile hedeflenen bütçeye ciddi şekilde zarar verebilir, projelerin yarım kalmasına neden olabilir.

Timkon’un uzman kadrosu, projelerinizin hedeflerine ulaşabilmesi, beklentilerinize cevap verebilmesi için projenizin her aşamasında size destek olmaktan memnuniyet duyacaktır. Aşağıda size sunmuş olduğumuz proje yönetimi hizmetlerimizden bazıları belirtilmiştir. Bu belirtilen hizmetlerin ve de tam proje yönetimi hizmetimizin kapsam ve içeriği tamamen sizin ihtiyaçlarınız ölçüsünde şekillenecektir.

Tasarım

Tasarım Timkon’da üzerinde hassasiyetle durduğumuz noktalardan biridir. Bizler Timkon’da projelerimizi, belirlenen hedeflere sadece doğru projelerle ulaşılabileceğinin bilinciyle gerekli tüm ön çalışmaları, kapsamlı fizibilite analizlerinin sonuçları doğrultusunda hazırlamaya ayrıca önem vermekteyiz. Bu nedenle tasarımı, sadece mimari ve statik projelerin hazırlanmasından ziyade çok daha geniş bir konsept olarak görmekte ve çalışmalarımızı bu doğrultuda gerçekleştirmekteyiz.

Yatırımcılarımıza farklı dizayn alternatifleri sunmak, bu alternatiflerin birbiri arasında öne çıkan yanlarını düzenlediğimiz sunumlarla birlikte irdelemek ve yatırımcılarımızın kapsamlı bütçe ve maliyet analizleri ışığında en doğru kararları verebilmelerine yardımcı olmak temel çalışma prensibimizdir.

Kusursuz, sorunsuz ilerleyen inşaat uygulamaları ancak hatasız uygulama projeleriyle mümkündür. Bu nedenle bizler Timkon’da uygulama projelerimizi birbirinden bağımsız olarak değil, aynı masa etrafında bir araya gelen, her biri alanında uzman mimar ve mühendislerimizle koordineli ve de birbirine paralel olarak hazırlamaktayız. Bu koordinasyon sayesinde hata payını minimumlara indirgeyerek sizlere sorunsuz bir inşaat süreci sunmakyatız.

Timkon’da bizler tüm dünyada sadece seçkin inşaat projelerinde kullanılan BIM (Building Information Modelling=Bina bilgi modellemesi) uygulamalarını kullanmanın avantajlarından istifade etmekte ve bunu yatırımcılarıyla paylaşabilen nadir firmalardan biri olmanın büyük gururunu yaşamaktayız.

Timkon, bir Autodesk Revit 2013 lisanslı kullanıcısıdır.
Autodesk® Revit®, Autodesk® Revit® Architecture, Autodesk® Revit® MEP ve Autodesk® Revit® Structure yazılımları, Yapı Bilgi Modellemesi (BIM) için özel olarak geliştirilmiştir ve inşaat profesyonellerinin yüksek kaliteli ve enerji açısından daha verimli binalar tasarlamalarına, inşa etmelerine ve korumalarına yardımcı olur. Autodesk Revit yazılımı, Revit Architecture, Revit MEP ve Revit Structure yazılımlarının özelliklerini, Autodesk® Building Design Suite Premium ve Ultimate sürüm seçenekleriyle tek ve kapsamlı bir uygulamada buluşturur

Kentsel Dönüşüm

Kentsel dönüşüm, kentteki sorunlu alanların belirlenip, sağlıklı ve de yaşanılabilir hale getirilmesi amacı ile yeniden yapma veya sağlıklı hale getirmek için uygulama yapılması anlamına geliyor. Kısaca kentsel dönüşüm kentin dokusunu bozan sorunların giderilmesi oluyor. Bu şekilde de kaçak yapılaşmanın önüne geçilmesi, depreme dayanıklı olmayan, ekonomik ömrünü doldurmuş binaların yeniden yapılarak olası doğal afetler sonucu oluşacak zararların en aza indirilmesi amaçlanıyor.
Yükleniyor...